Už 19 rokov v krajine pretrváva výnimočný stav. Prezident sa obáva opozičných protestov.
ALŽÍR. Informovali o tom štátne médiá.
Zjavne ide o ústupok s cieľom vyhnúť sa vlne ľudovej revolty, ktorá zasahuje arabský svet. Nejasné však ostáva, kedy bude zákon o výnimočnom stave zrušený.
Oznámenie prezidenta počas stretnutia s vládnymi ministrami prišlo po výzvach opozičných skupín na protivládne protesty. Buteflika uviedol, že demonštrácie budú povolené všade v krajine, okrem hlavného mesta.
Alžírsko, tak ako ďalšie krajiny regiónu, zažili protesty s požiadavkami na väčšie občianske slobody. V krajine došlo aj k nepokojom pre rastúce ceny potravín.
Výnimočný stav v Alžírsku vyhlásili v roku 1992 počas vrcholiacej povstaleckej aktivity islamistických vzbúrencov.
Opozičné skupiny argumentujú, že v súčasnosti nemá opodstatnenie a je namierený proti vládnym kritikom, mimovládnym organizáciám a odborovým združeniam.
Zdroj: BBC, Reuters