Silné sneženie postihlo aj ďalšie veľké mestá na severovýchode USA. V Bostone sa očakáva 30 až 40-centrimetrová snehová pokrývka.
WASHINGTON. Severovýchod USA postihla dnes druhá veľká snehová búrka tejto zimnej sezóny. Do večera má v New Yorku napadnúť 20-30 centimetrov ťažkého mokrého snehu, čo môže spôsobiť chaos v cestnej aj leteckej doprave.
Aerolínie preventívne zrušili stovky letov a mnohé firmy vyzvali svojich zamestnancov, aby dnes pracovali z domu. Do ulíc miest vyšli tisíce snehových pluhov a posýpacích mechanizmov.
Newyorský starosta Michael Bloomberg má šancu napraviť svoju reputáciu, ktorú poškodila pomalá reakcia magistrátu na predchádzajúcu búrku z 26. a 27. decembra. Bloomberg už v noci nadnes vyhlásil v meste stav pohotovosti, čím poskytol úradom mimoriadne právomoci, napríklad pri odťahovaní áut stojacich v ceste snehovým pluhom.
Silné sneženie postihlo aj ďalšie veľké mestá na severovýchode USA. V Bostone sa očakáva 30 až 40-centrimetrová snehová pokrývka. Búrku sprevádzajú nárazy vetra s rýchlosťou 40 km/h, čo spôsobuje vznik závejov a výrazne znižuje viditeľnosť.
Hromadné meškania a rušenie letov hlásili letiská v Bostone a Filadelfii. Na troch letiskách v oblasti New Yorku bolo zrušených už približne 1500 letov.
Úrady vo viacerých štátoch vyzvali motoristov, aby nevychádzali na cesty a tiež posilnili hliadky na hlavných cestných ťahoch. Zatvorené zostali brány stoviek škôl a firiem.