MAJURO. Nezvestných mužov objavili po vyše 12 hodinách strávených na mori a úspešne previezli na pevninu. Ich zásobovacia loď sa potopila vo vzdialenosti asi 130 kilometrov od hlavného mesta Marshallovych ostrovov Majuro.
Takmer 30-metrová loď Jeljelet Ae bola už osem hodín na svojej 320-kilometrovej plavbe na atol Likiep, keď posádka rádiom oznámila, že "má problémy", uviedol Alson Kelen, predstaviteľ prepravnej spoločnosti Marshall Islands Shipping Corporation. Ako spresnil, plavidlo s ťažkou technikou a stavebným materiálom potrebnými pre výstavbu školy na spomínanom atole sa potopilo asi o 4.00 miestneho času (v piatok o 17.00 SEČ).
Zástupca šéfa misie americkej pobrežnej stráže v Honolulu Eric Watnik potvrdil, že stráž reagovala na volanie o pomoc a do oblasti vyslali pátracie lietadlo typu C-130. Incident sa odohral vo vzdialenosti asi 3 700 kilometrov od Havajských ostrovov.