V rámci dohody by Miloševičova Socialistická strana Srbska (SPS) podporila Djindjičovu vládu výmenou za to, že kabinet by sa u haagskeho tribunálu prihovoril za podmienečné prepustenie obžalovaného a ponúkol príslušné záruky. S odvolaním sa na vysokopostaveného predstaviteľa SPS to v dnešnom vydaní tvrdí belehradský denník Danas.
Miloševič, ktorý SPS stále predsedá, zároveň poveril jedného zo svojich blízkych spolupracovníkov, Milana Mrkonjiča, aby sa dočasne ujal vedenia socialistov a "ponúkol spoluprácu" Djindjičovej strane výmenou za požiadavku srbskej vlády na to, aby sa Miloševič mohol hájiť na slobode, dodáva Danas.
Kvôli rozkolom vo vládnej koalícii DOS (Demokratická opozícia Srbska) má Djindjič v ostatnom čase problémy s tým, aby v srbskom parlamente získal väčšinu potrebnú pre presadenie reformných krokov.
DOS - koalícia 18, prevažne malých strán - Miloševičov režim zvrhla v októbri 2000 po veľkej demonštrácii za uznanie jej víťazstva v septembrových voľbách zväzového parlamentu a prezidenta.
Miloševič od 12. februára čelí v procese pred Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu (ICTY) obvineniam z vojnových zločinov vznesených v súvislosti s konfliktami v Kosove, Bosne a Chorvátsku.
Exprezidenta do Haagu vydali koncom júna 2001 na základe príkazu Djindjiča, čo vyvolalo odpor časti DOS, hlavne Demokratickej strany Srbska (DSS) zväzového prezidenta Vojislava Koštunicu.