Bush sa tak dostal do exkluzívneho klubu úspešných prezidentských autorov, v ktorom už figurujú Bill Clinton či Barack Obama.
NEW YORK. Bývalý americký prezident George W. Bush predal už viac ako 1,1 milióna výtlačkov svojich pamätí. Oznámila to dnes spoločnosť Crown Publishers, patriaca svetoznámemu nakladateľstvu Random House.
Dostal sa tak do exkluzívneho klubu úspešných prezidentských autorov, v ktorom už figurujú Bill Clinton či Barack Obama.
Bushove memoáre s názvom Decision Points (Okamihy rozhodnutí) sa na pulty kníhkupectiev dostali 9. novembra. Len samotný elektronický predaj diela už presiahol číslo 135.000.
Vydavateľstvo Crown Publishers očakáva, že sa Bushove pamäti stanú jedným z najpredávanejších titulov tohtoročného vianočného obdobia. Memoáre vyvolali zmiešané reakcie, ale napriek tomu sa na týždeň dostali na prvé miesto v rebríčku bestsellerov najväčšieho svetového internetového predajcu Amazon.com.
Bush, ktorý úradoval v Bielom dome dve funkčné obdobia, rozoberá v knihe teroristické útoky z 11. septembra 2001, svoje rozhodnutia poslať vojakov do Afganistanu a Iraku a reakciu svojej administratívy na hurikán Katrina.
Exprezident Clinton prekročil miliónovú hranicu predajnosti s dielom My Life (Môj život) a súčasný šéf Bieleho domu s knihami The Audacity of Hope (Smelosť nádeje) a Dreams from My Father (Sny môjho otca). Bush, Clinton aj Obama publikovali vo vydavateľstvách skupiny Random House.