BERLÍN. Nemecký spolkový minister vnútra Thomas de Maiziére, ktorý sa na budúcotýždňovom summite chystá rezortným kolegom z členských krajín Európskej únie predložiť návrh zvýšenia bezpečnosti leteckej nákladnej dopravy, varoval pred ďalšími teroristickými akciami na starom kontinente i v USA.
Člen nemeckej spolkovej vlády, ktorého vyjadrenia boli v tejto súvislosti doteraz skôr zdržanlivé, pre nedeľník Bild am Sonntag uviedol, že jestvujú vážne indície pre spomínané teroristické aktivity.
Tento fakt považuje za dostatočný dôvod, aby po prvý raz verejne vyjadril svoje obavy.
Thomas de Maiziére súčasne vyzval občanov k zvýšenej pozornosti, ostražitosti a súčasne zdôraznil, že sa v prípade akýchkoľvek podozrivých poznatkov majú obrátiť na políciu.
Nemecký minister vnútra sa osobne nedomnieva, že nedávno prekazené útoky organizované z Jemenu boli testom. Všetko hovorí preto, že to nebola skúška, ale pokus o útoky, ktorý treba brať vážne, konštatoval.
Medzičasom sa al-Káida na Arabskom polostrove oficiálne prihlásila k pokusom o útoky na židovské zariadenia v zámorí a avizovala ďalšie akcie.