SME

BÝVANIE POLITIKOV:

Viacerí politici zmenili po vstupe do politiky svoj životný štandard. Niektorí vymenili životných partnerov, viacerí aj svetre za obleky, mestskú dopravu za autá a škodovky za mercedesy. A zopár z nich si vylepšilo aj svoje bývanie. Ktorí to sú?


Foto Sme



Foto Sme



Foto Sme


Viacerí politici zmenili po vstupe do politiky svoj životný štandard. Niektorí vymenili životných partnerov, viacerí aj svetre za obleky, mestskú dopravu za autá a škodovky za mercedesy. A zopár z nich si vylepšilo aj svoje bývanie. Ktorí to sú?

Gabriel Palacka: Roky býval s manželkou v byte bratislavskej Petržalky. Po rozvode si kúpil v Dúbravke strešný byt s terasou situovanou na tri svetové strany (označený na snímke), ktorého rozloha je 200 metrov štvorcových. Vyšiel ho približne sedem miliónov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Vladimír Mečiar: Z bytu v Trenčíne sa presťahoval do bytu na ulici Fraňa Kráľa v Bratislave, ktorý dostal v pozícii premiéra. Po odchode zrekonštruoval penzión Elektra v Trenčianskych Tepliciach, ktorý sa podľa jeho slov stal sídlom ich rodiny.

Ivan Hudec: Jednou z jeho nehnuteľností je aj nadštandardný luxusný byt na bratislavských Palisádach. Keď pokladali drahú dlažbu, uvoľnil sa vraj ich spodným susedom luster. Napriek tomu vychádzajú so všetkými viac než dobre.

Braňo Ondruš: Bývalý redaktor televízie Markíza, potom funkcionár SDĽ a dnes moderátor televízie Joj získal v pozícii politika nadštandardný štvorizbový byt v centre Bratislavy od mesta, ktoré ho ešte predtým nákladne zrekonštruovalo.

Ivan Gašparovič: Roky býval v dvaapolizbovom byte v druhom bratislavskom obvode, pred vyše rokom dostavala jeho rodina vilku v štvrti Beverly Hills v Limbachu. Má štyri izby, kúpeľňu, garáž a veľkú pivnicu. Na prízemí je obývačka s rozlohou približne 40 metrov štvorcových, na hornom poschodí tri izby a kúpeľňa. Na dlážke sú parkety a v stene je zabudovaný krb. Vo vstupnej hale je keramická dlažba, v hlavnej izbe parkety a krb. Gašparovič priznal, že ich to vyšlo päť miliónov osemstotisíc korún.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudovít Hudek: Bývalý politik a exminister vnútra za HZDS si vystaval v tichej lokalite Bratislavy veľkolepé sídlo so samostatným relaxačným areálom, s vinárničkou, rozsiahlym pozemkom (všetko na snímke z vtáčej perspektívy) a garážou pre štyri vozidlá. Podľa odborníkov to malo vyjsť viac desiatok miliónov.

Pavol Hamžík: Z bytu sa presťahoval do luxusného priestranného domu v milionárskej štvrti Záhorskej Bystrice. Vo vilke je síce málo izieb, ale sú priestranné a svetlé, nechýba tam kozub ani jazierko na záhrade.

Víťazoslav Moric: Asi rok vlastní starý dom, ktorý však chce predať. Chce si dať časom postaviť iný, na kľúč a v Turci. Tam má po rodičoch pozemok s rozlohou tisícšesťsto metrov štvorcových. Zatiaľ býva už roky v trojizbovom byte v Martine, od roku 1983 má aj štvorizbový byt v Bratislave-Petržalke.

SkryťVypnúť reklamu

Marián Andel: Bývajú v Modre, kde zmenili len adresu – pred vyše rokom sa presťahovali do nového domu v milionárskej štvrti tohto mestečka.

Milan Kňažko: Z prenajatého domu sa sťahuje do vily pri Slavíne. Tá je asi trikrát väčšia ako susediaca prezidentská rezidencia. Kňažko tvrdí, že vyšla okolo dvanásť miliónov, odborníci to odhadujú na viac. Minister kultúry vie jej financovanie vydokladovať. V dome je okrem veľkej haly s jedálňou pracovňa, hosťovská izba a izba pre syna Roberta, nechýba relaxačné centrum s bazénom a rozsiahle terasy.

Peter Tatár: Takmer pred dvoma rokmi sa presťahoval do nového bytu na lukratívnom mieste bratislavských Palisád. Vlastní aj ďalší byt v susedstve, do ktorého sa nasťahoval jeho otec. Ide o zrekonštruované podkrovie s rozlohou niekoľko stoviek metrov štvorcových.

SkryťVypnúť reklamu

Ján Budaj: Pred siedmimi rokmi sa presťahoval z bytu do domu. Dom má tri väčšie izby a kuchyňu a na dvore detský bazén.

Peter Weiss: Štvorizbový byt v Petržalke vrátili a asi pred rokom sa presťahovali do štvorizbového bytu v centre Bratislavy. Získali ho v roku 1993 ako nebytové priestory, rekonštrukcia ich vyšla okolo šesťstotisíc korún.

Neuskutočnená zmena:

Pavol Kanis sa chcel presťahovať z petržalského bytu do luxusného domu na bratislavskej Kolibe. Keď sa ho však začali novinári pýtať, z čoho financuje stavbu vily, začal argumentovať dvojmiliónovou pôžičkou od priateľa priemyselníka, ministerským platom, úrokmi z bankových vkladov a výhrami v stávkových kanceláriách. Výhry z tipovania mali byť v prospech Kanisa vo výške 350– až 400-tisíc korún ročne. Keď potom odišiel z kresla ministra, ponúkol vilu na predaj. Zostala v takom stave, ako je na snímke. (dam)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  2. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  3. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  1. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  2. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  3. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  4. Musí veda odpovedať na všetky naše otázky?
  5. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  6. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  7. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 18 073
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 8 617
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 7 921
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 4 437
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 827
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 603
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 2 267
  8. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 1 865
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ursula von der Leyenová

Útok má najmenej 20 obetí.


TASR
Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Krajiny znižujú výdavky na pomoc.


TASR
Ilustračné foto

Z Jemenu pravidelne útočia na krajinu povstalci.


TASR

Cirkevné procesy majú písané i nepísané pravidlá. Zmeniť sa môže veľa.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu