
FOTO – TASR
Slovensko, dôveruj si! To bol názov knihy, ktorú odprezentoval 2. septembra 1998 vtedajší premiér Vladimír Mečiar. Zhodou priaznivých okolností sa ju rozhodol vydať krátko pred voľbami.
Kde je vôľa, tam je cesta! To je zase názov knihy, ktorú od dnešného dňa prezentuje súčasný premiér Mikuláš Dzurinda. Zhodou priaznivých okolností ju aj on vydáva pár týždňov pred skončením funkčného obdobia.
A knihu vydal aj ten, čo by chcel byť premiérom po voľbách, Robert Fico. Svoju v poradí tretiu publikáciu tentoraz venoval vodičom a nazval ju Dobrý deň, cestná kontrola.
O pár mesiacov uvidíme, či si Mikuláš Dzurinda kúpi z nostalgie svojho „maratónca“, alebo radšej z pragmatizmu Ficovu príručku pre motoristov. Za štyri roky vozenia sa v bavoráku človek totiž zabudne nielen na to, že bol kedysi šoférom.