Paríž 27. mája (TASR) - Dvaja francúzski väzni zadržiavajú vo väznici mesta Fresnes neďaleko Paríža dvoch väzenských strážcov ako rukojemníkov, ktorých zajali po neúspešnom pokuse o útek.
Elitná jednotka francúzskej polície sa snaží vyjednávaním dosiahnuť prepustenie oboch rukojemníkov, ktorých po zuby ozbrojení väzni držia v centrálnej časti väzenia. Pri neúspešnom pokuse o útek utrpel podľa policajných zdrojov zranenia minimálne jeden zo strážcov. Z pôvodných troch rukojemníkov väzni v priebehu popoludnia jedného prepustili.
Väzni, odsúdení za vraždu a ozbrojenú lúpež, upustili od svojho úteku po tom, ako väzenská stráž začala strieľať na helikoptéru, keď z nej na väzenský dvor spadla taška so zbraňami. Podľa očitých svedkov sa väzňom nepodarilo dostať na povrazový rebrík, ktorý im z vrtuľníka spustili ich traja komplici.