Paríž už proti mužovi severoafrického pôvodu registruje skoršie obvinenia z podvratnej činnosti.
NEAPOL. Príslušníci protiteroristickej polície Talianska zadržali v prvej polovici septembra Francúza, podozrivého z členstva v medzinárodnej teroristickej organizácii al-Káida a schopného zadovážiť si výbušniny. S odvolaním sa na zdroj, blízky vyšetrovateľom prípadu, to dnes oznámila agentúra Reuters.
Paríž požiadal Rím o vydanie 24-ročného muža severoafrického pôvodu, ktorého francúzske úrady predtým obvinili z podvratnej činnosti. Talianske zdroje neinformovali o žiadnej konkrétnej akcii, na ktorú by sa mladý príslušník Francúzska bol pripravoval.
K zatknutiu Francúza arabského pôvodu došlo v čase zvýšených obáv o bezpečnosť obyvateľov viacerých západoeurópskych štátov. Minulý mesiac informovali francúzske úrady o pripravovanom samovražednom bombovom atentáte, ktorý mal byť namierený proti sieti parížskeho metra.
Západné spravodajské zdroje nevylúčili v tejto súvislosti možnosť koordinovaných útokov teroristov vo väčšom počte európskych miest.