Moskva 27. mája (TASR) - Po vtipkovaní s americkým prezidentom Georgeom W. Bushom počas jeho víkendovej návštevy v Rusku dnes ruský líder Vladimir Putin opäť prejavil svoj novoobjavenú schopnosť zaujať duchaplnými bonmotmi. Pri svojej najnovšej vtipnej poznámke načrel do komunistickej minulosti svojej krajiny.
"Vidím, že na zozname je aj nejaký pán Engels z Nemecka," konštatoval pri otvorení kongresu európskych audítorských inštitúcií v Kremli. "Chvalabohu, že prišiel bez Marxa," dodal, čím pobavil prítomných delegátov.
Diela otcov komunizmu Friedricha Engelsa a Karla Marxa sa stali teoretickou bázou pre boľševickú revolúciu z roku 1917, ktorá vyústila do 70 rokov trvajúcej vlády komunistov v Sovietskom zväze.
1 sla ed