VIEDEŇ. Trojnásobné zastúpenie bude mať Slovenská republika v medzinárodnej policajnej misii, ktorá by mala podporiť miestne bezpečnostné zložky v Kirgizsku, a to osobitne na nepokojmi zmietanom juhu tejto stredoázijskej republiky.
Na čele útvaru, ktorý bude tvoriť 52 neozbrojených policajtov, bude švajčiarsky diplomat Markus Müller známy aj z nedávneho pôsobenia vo funkcii šéfa centra OBSE v kirgizskej metropole Biškek.
Informovala o tom vo Viedni Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).
Medzinárodná skupina by svoje poslanie, ktorým je okrem iného aj pomoc pri obnovovaní atmosféry dôvery v regióne, mala začať plniť pravdepodobne v prvých septembrových dňoch.
Popri troch Slovákoch v nej bude pôsobiť okrem iných aj 15 policajtov z Turecka, 1O zo Srbska, siedmi z Ruskej federácie, traja z Bulharska a ďalší traja z Lotyšska.
Zdroj: DPA