Riazaň/Moskva 10. augusta (TASR) - Ruský premiér Vladimir Putin sa dnes zúčastnil hasenia dvoch lesných požiarov v Riazanskej oblasti na palube obojživelného požiarneho lietadla.
Predseda ruskej vlády úspešne hasil požiar v úlohe druhého pilota lietadla Be-200 takmer hodinu a pol. Stroj naberal vodu z rieky Oka a zhadzoval ju na horiace lesy približne 200 kilometrov juhovýchodne od Moskvy.
Posádka vypustila približne 12 ton vody na každé z dvoch ohnísk, čím sa podarilo tento požiar uhasiť.
Putin si pôvodne sadol do lietadla pred teplotný monitor spolu s ministrom pre mimoriadne situácie Sergejom Šojguom a guvernérom Riazanskej oblasti Olegom Kovaľovom. Krátko po vzlietnutí si Putin presadol na miesto druhého pilota.
Podľa tlačovej agentúry RIA Novosti spozoroval Putin aj rozrastajúci sa požiar v nebezpečnej blízkosti dvoch dedín. Guvernér Kovaľov okamžite zo vzduchu nariadil miestnym pozemným jednotkám, aby sa postarali o uhasenie šíriaceho sa požiaru.
Lesné požiare spôsobené nezvyčajne horúcim letom v strednom Rusku spôsobujú obrovské škody ruskej ekonomike. Predbežné odhady hovoria, že straty môžu pri najoptimistickejších predpokladoch presiahnuť 11 miliárd eur.