MADRID. Novinári Normando Hernández González a Omar Rodríguez Saludes, ktorých svojho času odsúdili na Kube na tresty väzenia v dĺžke 25 a 27 rokov, sú ďalšími dvoma prepustenými disidentmi z tzv. Ostrova slobody. Obaja pricestovali dnes popoludní do Madridu v spoločnosti celkove 13 rodinných príslušníkov.
Informovalo o tom španielske ministerstvo zahraničných vecí. Sedem bývalých politických väzňov z Kuby pricestovalo už v utorok do Španielska po tom, čo ich vo vlasti prepustili na slobodu. Ďalší dvaja kubánski disidenti by sa do Španielska mali dostať vo štvrtok.
Kubánsky režim by mal v zmysle minulotýždňovej dohody s rímskokatolíckou cirkvou prepustiť postupne dovedna 52 osôb uväznených z politických dôvodov v roku 2003.