MADRID. Podľa prvotných údajov pri náraze rýchlovlaku do skupiny ľudí zahynulo 12 osôb. Tragédia sa stala po tom, ako cestujúci vystúpili z osobného vlaku a zamierili na blízku pláž priamo cez koľaje namiesto toho, aby použili podchod. Väčšinu obetí a zranených tvorili mladí ľudia, ktorí pricestovali na tradičné oslavy svätojánskej noci. Zranenia utrpelo ďalších 13 ľudí.
Podľa vyhlásenia regionálnej vlády v Katalánsku sa nehoda stala okolo 23:30 SELČ na železničnej stanici Castelldefels Playa neďaleko Barcelony. Na mieste nehody zasahovali desiatky policajtov, zdravotníkov a hasičov. Cestujúci vlaku smerujúceho z Alicante do Barcelony vyviazli bez zranení.
Španielske úrady vinia za stredajšiu vlakovú tragédiu v Castelldefels južne od Barcelony mladých ľudí smerujúcich na pláž oslavovať letný slnovrat, ktorí si chceli skrátiť cestu cez koľajnice. Informovala o tom dnes agentúra AP. Vlakové nešťastie si vyžiadalo doteraz 13 ľudských životov, 14 osôb je zranených.
Podľa svedkov bolo v skupine asi 30-40 ľudí vrátane niekoľkých občanov krajín Latinskej Ameriky. Krátko predtým vystúpili v euforickej nálade z osobného vlaku z Barcelony. Pre prechod krížom cez koľajnice sa vraj rozhodli preto, že podchod bol plný ľudí smerujúcich na plážovú slávnosť s tradičnými svätojánskymi ohňami.