BRUCK AN DER LEITHA. Na ich komplica vo veku 32 rokov podali trestné oznámenie.
Ako informovala dnes agentúra APA s odvolaním sa na dolnorakúske policajné zdroje, istá žena si v prvý júnový deň všimla v prihraničnej rakúskej obci Wolfstahl neďaleko Bratislavy muža, ktorý odcudzil batoh zo zaparkovaného vozidla a následne opustil miesto činu na vozidle so slovenským evidenčným číslom. Pri pátraní po podozrivom našiel služobný pes rakúskej polície v hustom poraste podozrivý párik. O dva dni neskôr zadržala policajná patrola štyroch ďalších podozrivých.
V oboch automobiloch páchateľov sa našli rôzne odcudzené veci a vlamačské náčinie, napríklad taška so 442 euromincami odcudzenými pri vlámaní do škôlky v obci Bruck an der Leitha, ale aj predmety pochádzajúce z pravdepodobne do zahraničia vyvezeného vozidla typu AudiA6, ktoré odcudzili v Hainburgu. Policajti našli aj fotoaparát, dva mobily, bundu a rôzne dokumenty.
Zadržaní sa medzičasom priznali k siedmim vlámaniam do osobných automobilov, z ktorých odcudzili napríklad autorádia. Ďalšie trestné činy spáchala skupina v meniacom sa zložení v Kittsee a v Neusiedl am See.
Rakúska polícia pokračuje ešte v preverovaní ďalších prípadov - možných trestných činov skupiny. Celková výška škôd, ktoré spôsobili zadržaní, predbežne nie je známa.