KÁHIRA. Žurnalista, ktorý pracuje na voľnej nohe, dnes informoval, že ho egyptská polícia v piatok nakrátko zadržala na letisku v Káhire, kam pricestoval z Dubaja.
Buck ďalej uviedol, že mu znemožnili vstúpiť do krajiny a musel sa vrátiť lietadlom späť do Spojených arabských emirátov. Novinár na svojom profile na webovej stránke Twitter napísal, že mu Egypťania neposkytli žiadne vysvetlenie pre svoje konanie.
Pracovníci káhirského letiska pre tlačovú agentúru AP povedali, že Buck sa nachádzal na zoznam osôb, ktoré nemajú povolený vstup do krajiny za očierňovanie Egypta v článkoch týkajúcich sa občianskych nepokojov z roku 2008 v tomto arabskom štáte.
Amerického novinára Jamesa Bucka zadržali v Egypte v roku 2008. Písal tam o štrajku robotníkov v priemyselnom meste Mahalla al-Kubrá na severe krajiny.