Skopje 22. mája (TASR) - Podmienky pre politický dialóg s albánskymi povstalcami sa podľa vedúcich macedónskych predstaviteľov nenaplnili. Iniciatívy medzinárodného spoločenstva a Skopje nezaznamenali pozitívnu reakciu u ozbrojených extrémistických skupín, konštatovala na dnešnom zasadnutí v Skopje macedónska Národná bezpečnostná rada.
Skopje nebude nikdy akceptovať dialóg s teroristami, uvádza sa vo vyhlásení rady, ktorá obvinila niektorých medzinárodných reprezentantov, že "prisudzujú rovnakú váhu teroristickým vodcom a legitímnym politickým zástupcom Macedónska."
Macedónska vláda minulý týždeň pod silným medzinárodným tlakom na neurčito prerušila svoje operácie proti rebelom v okolí Kumanova, ktorých vyzvala, aby zložili zbrane, alebo opustili územie krajiny. Vyhradila si však právo reagovať na útoky zo strany povstalcov.