Podľa predstaviteľa izraelských ozbrojených síl armáda prenikla do Šavary, ktorá leží východne od Betlehema, pátrajúc po palestínskych militantoch.
Podľa Izraela je uvedená lokalita strediskom teroristickej aktivity, ktorú treba zmariť. Ako uviedli svedkovia, armáda vyhlásila v dedine zákaz vychádzania, prehľadáva domy a zatýka podozrivé osoby. Je to už druhý vpád armády židovského štátu do Šavary počas posledných dvoch týždňov.
Izraelská armáda sa minulý týždeň stiahla z viacerých miest a obcí na palestínskom území na západnom brehu Jordánu po trojtýždňovej operácii zameranej na potlačenie terorizmu.
V pondelok však izraelské tanky prenikli do mesta Hebron v rámci odvety na sobotňajší teroristický útok, pri ktorom zahynuli štyria Izraelčania, a stále sa zdržiavajú v meste, kde pátrajú po páchateľoch útoku. Pri akcii izraelských vojakov v Hebrone prišlo o život desať Palestínčaov a asi 40 ich izraelskí vojaci obkľúčili.
V Hebrone izraelská armáda vyhodila do vzduchu automobil naložený výbušninami, ktorý bol pripravený na útok, zničili výrobňu na bomby a zhabali rôzne zbrane i rakety.