Budapešť 29. apríla (TASR) - Za účasti 1000 delegátov z 39 európskych krajín sa Budapešti koná štvordňová konferencia Hope 21, ktorú pripravil Evanjelický zväz združujúci rôzne kresťanské hnutia.
Účastníci konferencie v 24 pracovných skupinách analyzujú históriu, prítomnosť a budúcnosť Európy z duchovného hľadiska, pričom sa sústreďujú na aspekty výchovy, zdravotníctva, ochrany viery a evanjelizácie, ako aj ich súvislosť s rôznymi žánrami umenia.
Hlavný organizátor podujatia Jeff Fountain na dnešnej tlačovej konferencii skonštatoval, že z duchovného hľadiska pokrivkáva Európa za tretím svetom a v súčasnosti sa už stala misionárskym teritóriom.
Centrum kresťanstva sa už nenachádza v Európe, ale posunulo sa zo západu na východ a zo severu na juh. V súčasnosti sa na náš kontinent vydávajú misionári z Afriky, Latinskej Ameriky a Ázie, vyhlásil Fountain. Podľa jeho názoru treba úprimne priznať, že kresťanstvo stratilo v Európe svoje niekdajšie rozhodujúce postavenie.
6 le pel