Prišlo sa na to až pol storočia po tom, čo korešpondent TASS Jevgenij Chaldeja slávnu snímku urobil. Boli na nej víťazi mávajúci sovietskou zástavou nad nemeckým Reichstagom. Abdulchakim Ismailov (1. 7. 1916 - 17. 2. 2010) slúžil v rote 83. streleckej divízie 1. bieloruského frontu.
Bol päťkrát zranený, ale do Berlína došiel. Fotografia, na ktorej je zväčšený so svojimi dvomi spolubojovníkmi, bola naaranžovaná a objednal si ju TASS, aby tak ZSSR demonštroval konečné víťazstvo nad nemeckým fašizmom.
Chaldeja ju urobil 2. mája 1945. Lenže už 30. apríla červenú zástavu nad kupolou Reichstagu vztýčili iní traja sovietski vojaci: Alexej Berest, Michail Jegorov a Meliton Kantarija. Dlhé desaťročia tak boli vyfotení mladí muži považovaní za Beresta, Jegorova a Kantariju. Pritom vedľa vojaka držiaceho žrď zástavy stojí práve Ismailov.
Až pred oslavami 50. výročia konca vojny sa jeden z vojakov na snímke spoznal a uviedol i mená svojich spolubojovníkov. Tak sa zistilo, že medzi legendami je i jeden Dagestanec.
Ten mal však po vojne iné starosti než sa hlásiť k slávnej fotografii. Ismailov bol po vojne predsedom poľnohospodárskeho družstva a venoval sa službe komunistickej strane. Vyznamenanie dostal až v roku 1995 a 15 rokov po tom, vo veku deväťdesiattri rokov, zomrel. Bol posledným aktérom fotky. Zvyšní dvaja vojaci sú tiež už po smrti.