VARŠAVA.
Ako pripustil v rozhovore pre dnešné vydanie novín Dziennik Gazeta Prawna šéf polície Andrzej Matejuk, dočasne sa dokonca objavil nedostatok finančných prostriedkov na pohonné hmoty pre policajné vozidlá.
Demonštrujúci policajti priniesli pred sídlo premiéra aj čiernu truhlu s nápisom: "Pred voľbami boli sľuby, teraz polícia umiera."
Z informácií policajných odborov vyplýva, že poľský rezort vnútra dlhuje zamestnancom viac ako 127 miliónov zlotých (30 miliónov eur) na príspevkoch na bývanie alebo na cestovnom.
V dôsledku globálnej hospodárskej a finančnej krízy poľská vláda nariadila prísne reštriktívne opatrenia vo všetkých rezortoch. Poľskej polícii sa tak ušlo o 1,5 miliardy zlotých menej, ako sa pôvodne plánovalo.
Zdroj: DPA