Žiar nad Hronom 11. apríla (TASR) - Zavraždenú 41-ročnú inžinierku Máriu M. našli dnes ráno v jej byte v Žiari nad Hronom. Mala veľkú reznú ranu na tvári a ďalšie bodnorezné rany na hrudníku. Zostali po nej dvaja synovia vo veku 14 a 19 rokov.
Motív ani páchateľ vražedného útoku nie je zatiaľ známy. Polícia nepotvrdila, či zadržala 45-ročného manžela obete, ktorý mohol spáchať skutok zo žiarlivosti. Podľa zdroja TASR tragédia môže súvisieť s podpáleným autom predsedu podnikového výboru odborového zväzu KOVO v Závode SNP v Žiari nad Hronom. Tomu neznámy páchateľ pred mesiacom polial a zapálil auto Škoda Felicia. Údajne to mala byť odplata manžela nebohej, ktorá mala k odborárovi blízky vzťah.
Ide o druhú vraždu v tomto roku v Banskobystrickom kraji. Prvá sa stala v obci Ábelová v okrese Lučenec. Za ňu stíhajú 27-ročného Ábelovčana, ktorý v noci na 16. januára po predchádzajúcej hádke mal zaškrtiť svoju 23-ročnú rómsku družku.
V minulom roku na území Banskobystrického kraja zaevidovali 22 vrážd, resp. trestných činov pokusov vrážd, čo bolo najviac na Slovensku. V Banskobystrickom kraji zaznamenali vlani i prvú vraždu v novom roku i tisícročí na Slovensku, keď v bývalom lome pri Detve našli 1. januára zastreleného a čiastočne uhoreného cudzinca, ktorého zavraždila jeho družka.