Minsk/Moskva 27. októbra (TASR) - Najmenej päť ľudí zahynulo v noci nadnes pri havárii ruského súkromného lietadla v blízkosti bieloruskej metropoly Minsk.
Obchodné prúdové lietadlo typu BAe 125-800 súkromnej charterovej spoločnosti S-Air viezlo cestujúcich z Moskvy do kasína v Minsku, uviedla agentúra AP.
Posádka sa prvýkrát pokúsila o pristátie na letisku v Minsku, v priebehu druhého pokusu stroj zmizol z letiskového radaru.
Lietadlo nakoniec zosadlo v lese približne štyri kilometre od letiska. Skôr ako horiaci stroj zastal, prerazil medzi stromami asi 250 metrov dlhý pás.
Pri nehode zahynuli traja členovia posádky a dvaja pasažieri. Podľa niektorých správ bol na palube aj tretí cestujúci, o jeho osude však zatiaľ nie je nič známe. Medzi mŕtvymi je aj šéf S-Air Marat Romaškin.
Príčina havárie sa vyšetruje, pátracie tímy hľadajú v troskách ruského lietadla čierne skrinky.