Podľa svedkov neidentifikovaní útočníci vypálili krátko po polnoci protitankovú strelu a spustili guľometnú paľbu na kaviareň v centre mesta. Kaviareň a niekoľko okolostojacich vozidiel boli takmer úplne zničené.
Námestník ministra vnútra poverený riadením polície Reset Elmadi oznámil, že pri streľbe nebol nik zranený. Kaviareň Dora vlastní Menduh Thaci, podpredseda Demokratickej strany Albáncov (DPA), najväčšieho politického subjektu tejto etnickej skupiny v Macedónsku.
Podľa policajnej správy útočníci prišli ku kaviarni v dodávkach a spustili paľbu na inú skupinu ozbrojených mužov. Tí streľbu opätovali a následne sa v centre mesta odohralo 15-minútové prenasledovanie spojené so streľbou. Polícia dodala, že vládne jednotky sa do prestrelky nezapojili.
Motív útoku nie je zatiaľ známy, odštiepenecké skupiny albánskych povstalcov však Thaciho v minulosti označili za zradcu kvôli jeho spolupráci s macedónskou vládou.
Miestni obyvatelia vyjadrili dohady, že prestrelka bola súčasťou mocenského boja medzi rivalizujúcimi skupinami albánskych povstalcov, v rámci ktorého došlo v neďalekej obci Mala Rečica 25. marca k ozbrojenému stretu, ktorý si vyžiadal dvoch mŕtvych.
Minulotýždňová streľba v Malej Rečici, pri ktorej zahynuli dvaja ozbrojenci a piati nezúčastnení obyvatelia utrpeli zranenia, bola dôsledkom rivality medzi príslušníkmi oficiálne rozpustenej Národnej oslobodzovacej armády (UCK) a odštiepeneckej skupiny s názvom Albánska národná armáda (AKSh). Príslušníci AKSh v Rečici zaútočili na budovu UCK, kde bolo zadržiavaných niekoľko členov odštiepeneckej frakcie.
Tentoraz UCK tvrdí, že na prestrelke sa nezúčastnila. Predstaviteľ Demokratickej strany Albáncov (DPA) vyhlásil, že terčom útoku boli stranícki aktivisti, ktorí sa v kaviarni nachádzali. Niektorí z aktivistov boli v minulosti členmi UCK a teraz pracujú ako členovia bezpečnostnej služby DPA.
Dnešná prestrelka je prvým významným ozbrojeným stretom v Tetove - najväčšom meste v prevažne Albáncami obývanej časti Macedónska - od minulého augusta, keď Západom sprostredkovaná mierová dohoda medzi hlavnými albánskymi a macedónskymi politickými stranami ukončila pol roka trvajúce boje medzi rebelmi a vládnymi jednotkami, ktoré UCK spustila v mene zlepšenia občianskych práv albánskej komunity.
UCK na základe dohody súhlasila so svojim rozpustením a jej príslušníci následne vojakom mierovej jednotky NATO odovzdali asi 4000 zbraní.