MNÍCHOV.
Pri návrate domov z Oktoberfestu súprava rýchlodráhy zachytila a smrteľne zranila občana Austrálie. Podľa informácií polície kráčal muž pod vplyvom alkoholu v noci nadnes popri koľajniciach, keď ho zachytil vlak. Sprevádzal ho Novozélanďan, ktorý bol takisto opitý, tomu sa však nič nestalo. Obaja turisti sa spoznali len krátko pred nehodou.
V areáli Oktoberfestu utrpel zranenia mladý Afgánec, ktorého po hádke v pivnom stane napadli dvaja Nemci, pričom jeden z nich mu o hlavu rozbil pivný pohár. Polícia násilníkov zadržala pre ublíženie na zdraví.
Príslušníci polície zabránili znásilneniu 18-ročnej Austrálčanky, ktorá sa po potúžení pivom uložila spať za pivný stan. Využil to bulharský turista, ktorý ju začal obchytkávať a ukradol jej mobil. Policajti Bulhara zadržali.