LONDÝN.
Chálida al-Fawwáza a Abila Abd al-Barího žiadajú Spojené štáty v súvislosti s útokmi z roku 1998 na americké veľvyslanectvá v Keni a Tanzánii, pri ktorých zahynulo 224 ľudí a zranenia utrpeli ďalšie tisíce osôb.
Obaja podozriví požiadali samostatne o preskúmanie rozsudku vo svojich prípadoch a tvrdili, že vydanie do amerického prísne stráženého väzenia bude porušením ich ľudských práv.
Sudcovia vo svojom rozhodnutí uviedli, že podmienky v amerických najprísnejšie strážených väzeniach nazývaných "supermax" väznice sú síce tvrdé, ale "neznamenajú neľudské či ponižujúce zaobchádzanie".
Nie je známe, či sa dvojica podozrivých teroristov odvolá proti dnešnému rozhodnutiu na britskom najvyššom odvolacom súde Law Lords alebo na Európskom súde pre ľudské práva (ESĽP).
Informovala agentúra AP.