TEQUCIGALPA.
Demonštranti, ktorí sa sústredili v priestoroch pred miestnou univerzitou, sa usilovali za pomoci horiacich pneumatík zablokovať jeden z hlavných cestných koridorov, viacerí z nich však nemali ani problém útočiť na príslušníkov polície s kameňmi.
Podobný obraz sa pozorovateľom naskytol aj pred sídlom najvyššieho súdu krajiny, ktorý na sklonku júna nariadil Zelayaovo zadržanie.
Stúpenci Zelayu súčasne organizovali pochody do hlavného mesta Tegucigalpa, ako aj hospodárskeho centra krajiny San Pedro Sula.
Organizácia amerických štátov avizovala zámer vyslať do honduraského hlavného mesta čo najskôr delegáciu maximálne šiestich ministrov zahraničných vecí členských krajín.
Ako vyplýva zo slov generálneho tajomníka organizácie José Miguela Insulzu, v zmysle predstáv kostarického prezidenta-sprostredkovateľa v kauze Oscara Ariasa, by členovia delegácie mali primať úradujúcu vládu Roberta Michelettiho k demisii. Ariasov plán ráta s návratom Manuela Zelayu do čela Hondurasu, s amnestovaním politických trestných činov a predčasnými prezidentskými voľbami.