BERLÍN. Objav nevybuchnutej bombovej nálože z čias druhej svetovej vojny dnes zastavil lodnú dopravu na rieke Labe v severonemeckom Hamburgu.
Bomba s hmotnosťou 250 kilogramov sa našla v rieke počas bagrovacích prác na mieste plánovaného prístavného terminálu pre výletné lode. Z kancelárii v okolí museli evakuovať asi 2000 ľudí.
Experti začali pracovať na zneškodnení nálože, v prípade potreby vykonajú kontrolovanú explóziu. "Určité riziko stále existuje, keďže nie je jasné, či v dôsledku pohybu nedošlo k reaktivácii rozbušky," objasnil hovorca požiarneho zboru.
Bombu z druhej svetovej vojny sovietskej výroby v apríli objavili aj v blízkosti berlínskeho sídla nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, experti ju bezpečne zneškodnili.
Zdroj: DPA