MOGADIŠO. Muži podľa neho "pomáhali odpadlíckej vláde a jej špiónom". Islamský súd ich bude súdiť za špionáž pre nepriateľov Alaha.
Francúzi prišli do Somálska ako bezpečnostní poradcovia prechodnej vlády, ktorej mali pomôcť v boji proti islamskému extrémizmu. Povstalci ich v utorok ráno uniesli z ich hotela v Mogadišo. Somálsky minister pre sociálne veci Mohammed Ali Ibrahim v piatok povedal, že islamské milície Šebáb môžu za rukojemníkov žiadať prepustenie somálskych pirátov zadržiavaných vo Francúzsku. Somálska vláda robí podľa ministra všetko na prepustenie Francúzov, "môže to však nejaký čas trvať".
Únosy cudzincov sú v Somálsku, ktoré už 18 rokov nemá funkčnú vládu, bežné. Povstalci zvyčajne požadujú za prepustenie rukojemníkov výkupné. K poslednému incidentu došlo v sobotu, keď neznámi ozbrojenci uniesli v Keni troch zahraničných humanitárnych pracovníkov a previezli ich do susedného Somálska. Národnosť unesených ani názov organizácie, pre ktorú pracovali, nezverejnili.