PRAHA. Polícia pedagóga obvinila z prechovávania detskej pornografie a ohrozovania mravnosti, a navrhla súdu uvalenie väzby. Riaditeľovi hrozí v prípade uznania viny až trojročné väzenie.
Polícia v Prahe sa k riaditeľovi dostala na základe tipu od kolegov zo severu Moravy. Na prípade pracovali od začiatku roku.
Riaditeľ dvoch pražských základných škôl mal detskú pornografiu nielen v počítači, ale aj doma na nosičoch DVD a VHS. Vyšetrovanie sa teraz sústredí aj na to, či sa riaditeľ nedopustil aj inej trestnej činnosti, napríklad šírenia detskej pornografie či pohlavného zneužívania. Hovorkyňa pražskej polície Eva Miklíková pripustila, že riaditeľ sa mohol trestnej činnosti dopúšťať už od roku 2005.