KLAGENFURT, VIEDEŇ. Informovala o tom dnes rakúska agentúra APA s odvolaním sa na policajné zdroje.
Organizácia s centrálou v Bratislave mala prevádzať predovšetkým indických a pakistanských občanov cez Viedeň a Graz do Talianska. Na Slovensku zatkli dvoch kľúčových prevádzačov a v Taliansku troch členov skupiny. Po ostatných je vyhlásené pátranie, uviedla korutánska polícia.
"Chytili sme hlavy gangu, tí, ktorí zmizli, sú spolupáchatelia," uviedol šéf vyšetrovania Peter Isopp. V Rakúsku bol centrálnou postavou gangu vo Viedni žijúci 29-ročný Ind. Nie je vo vyšetrovacej väzbe a obvinenia odmieta. Podľa Isoppa však proti nemu existujú dôkazy. Muž mal byť zodpovedný za organizovanie a prevádzanie transportov z Viedne do Talianska a prevádzaných sčasti ukrýval aj vo svojom byte.
Talianska polícia pátra ešte po ďalšom členovi bandy z Udine. Tento muž bol podľa policajných zistení zodpovedný za ďalší transport ilegálnych migrantov do Francúzska. Vyšetrovanie sa vedie aj v Rakúsku proti ďalším podozrivým.