Talianska televízia priniesla zábery vulkánu, z ktorého vystupovali obrovské oblaky dymu. Do údolia ležiaceho pod sopkou potom vytiekla láva, ktorá sa však približne po dvoch kilometroch neobývaného úseku zastavila. Ako suvenír zanechala Etna na úbočiach hojné množstvá popola.
Vzrušujúca hra prírody prilákala aj mnoho zvedavcov. Experti z pozorovacieho strediska Poseidon však uviedli, že dnešná aktivita sicílskeho vulkánu nepredstavuje pre obyvateľstvo žiadne nebezpečenstvo.
Etna sa prebúdza k životu vždy po pár mesiacoch a jej svahy pozorne monitorujú najmä kvôli možným zemetraseniam, ktoré môžu znamenať zvýšenie jej vulkanickej aktivity. Naposledy sa o menší rozruch postarala vo februári tohto roku. Má kužeľovitý tvar, ktorý meria 145 kilometrov. Hoci jej oficiálna výška je 3295 m, toto číslo sa zvykne v dôsledku častých výbuchov často meniť. Zväčša bývajú činné len jej bočné krátery. Od piateho storočia bolo zaregistrovaných vyše 80 veľkých výbuchov tohto vulkánu, pričom erupcie menšieho rozsahu sa vyskytujú veľmi často.