BERLÍN. Pod mottom "Nebudeme platiť za vašu krízu" sa dnes v nemeckom hlavnom meste Berlín i v centre bankovníctva vo Frankfurte nad Mohanom začali veľké protestné akcie proti politike vyspelých priemyselných štátov v období svetovej finančnej a hospodárskej krízy, "proti kapitalizmu a za solidárnu spoločnosť".
Na demonštrácie, ktorých sa zúčastnili tisícky občanov, vyzvali rôzne odborové zoskupenia, ľavicové organizácie a zoskupenia združujúce odporcov globalizácie.
V Nemecku, kde vyšli občania do ulíc iba niekoľko dní pred vrcholnou schôdzkou krajín G20 v Londýne, panujú veľké obavy, že dôsledky finančnej a hospodárskej krízy budú musieť zaplatiť svojimi daňami sociálne slabší občania.
Aj protesty v nemeckých mestách sú súčasťou celosvetového akčného dňa pred uvedeným podujatím v britskej metropole
Priebeh demonštrácií v Berlíne a Frankfurte nad Mohanom nenarušili žiadne incidenty.