SYDNEY. Tlmočníčka z Taiwanu je medzi poslednými jedenástimi uchádzačmi o údajne najlepšiu prácu na svete. Clare Wangová (30)zvíťazila v hlasovaní na internete, v ktorom získala 150.000 hlasov. Oznámili to dnes usporiadatelia akcie, v ktorej ide o to, žiť šesť mesiacov v luxuse a s kráľovským príjmom na ostrove Hamilton pri Austrálii
Úrad pre cestovný ruch v Queenslande si vymyslel túto akciu ako dobrý reklamný ťah. Do 2. apríla určí porota ďalších desiatich kandidátov pre rozhodujúce kolo z ponuky 50 mužov a žien, ktorí sa dostali do užšieho výberu.
Žiť zadarmo v luxusnom hoteli na ostrove túžilo dovedna 34.000 prihlásených. Jedinou požiadavkou na záujemcov je ovládať vodné športy a angličtinu. Ich úlohou bude fotografovať ostrov, viesť denník a písať o dobrodružstvách na internete.
Zdroj: DPA