cových extrémistov a ľavicovo orientovaných skupín sprevádzajú v Nemecku každoročne rozsiahle nepokoje.
Vo Frankfurte nad Mohanom došlo k zrážkam pravicových extrémistov s ľavicovo orientovanými demonštrantami. Obidve strany sa stretli na viacerých miestach, kde následne vypukli bitky. Približne 200-300 ľavičiarov dokonca zastavilo súpravu metra, v ktorej sa viezli pravicoví extrémisti. Znepriatelené strany začali vzápätí na seba hádzať kamene. Polícia musela nasadiť vodné delá a použiť obušky v snahe oddeliť ich od seba. Približne sto demonštrantov policajti zadržali. Dvaja príslušníci polície utrpeli zranenia po tom, ako sa na nich spustila spŕška kameňov, keď sa 200 ľavicovo orientovaných Turkov vydalo smerom k pravicovým demonštrantom. Podobné incidenty zamestnávali aj políciu v Mannheime, kde reagovalo asi 3000 ľudí na výzvu odborov a protestovalo proti ohlásenému pochodu neonacistov.
Z obáv z násilných zrážok nepovolil berlínsky vyšší súd v nemeckej metropole plánovanú prvomájovú demonštráciu ľavicovo orientovaných skupín. Potvrdil tak rozhodnutie súdu nižšej inštancie, ktorý po konzultácii s predstaviteľmi mesta obávajúcich sa násilných zrážok a vzhľadom na minuloročné prvomájové nepokoje podujatie zakázal. Aj napriek tomu bolo však v Berlíne v nasadení rekordných 9000 policajtov, pretože súd povolil demonštráciu NPD. Usporiadatelia podujatia sa však museli uspokojiť s pochodom po okrajových častiach mesta, a nie v centre Berlína, ako to pôvodne plánovali.
V berlínskej štvrti Hohenschönhausen pochodovalo asi 700 stúpencov NPD. K menším nepokojom došlo aj v ďalšej štvrti Prenzlauer Berg. V časti Friedrichshain zaútočili autonómni demonštranti v noci nadnes na políciu a budovali horiace barikády. Polícia musela nasadiť vodné delá. Pri zákroku zadržala asi 40 ľudí. Viacerí policajti utrpeli zranenia. Cez štvrť Kreuzberg pochodovalo približne 1500 ľudí, ktorí sa zúčastnili na "revolučnej prvomájovej demonštrácii" zorganizovanej komunistami.
Demonštrácie organizované NPD hlásili aj z Augsburgu, Mannheimu a Drážďan, kde sa zišlo asi 750 stúpencov NPD. Súhlas s pochodmi stúpencov NPD v Augsburgu a Essene vydal Spolkový ústavný súd v Karlsruhe len predpoludním na základe dvoch urýchlených rozhodnutí.
Dejiskom výtržností sa už tradične stalo nemecké prístavné mesto Hamburg. Niekoľko desiatok mladých punkerov demolovalo zaparkované autá, výklady obchodov a telefónne búdky. Príslušníci polície predbežne zadržali 30 vandalov.
Mestské zastupiteľstvo v bavorskej metropole Mníchov vydalo na dnešný deň zákaz demonštrácií a ústavný súd rozhodnutie mesta schválil.