JOS.
"Do hlavnej mešity priniesli 367 tiel," oznámil dnes hovorca mešity, ktorý zaznamenáva obete násilností. Pre agentúru Reuters zároveň dodal, že stále prinášajú nové a nové pozostatky. Za ním ležalo desať tiel zabalených do deky a dve detské telíčka.
Mŕtvoly priniesli kvôli modlitbám do mešity predtým, ako ich majú v súlade s islamskými tradíciami rýchlo pochovať. Mŕtvych z radov kresťanskej komunity však pravdepodobne do mešity neprivážajú, čo znamená, že celkový počet mŕtvych môže byť výrazne vyšší.
Lekár v jednej z hlavných nemocníc uviedol, že od vzniku nepokojov napočítal 25 tiel a 154 zranených.
Davy útočníkov dnes naďalej podpaľovali domy, kostoly a mešity. V najnepokojnejších častiach mesta Jos vyhlásili úrady celodenný zákaz vychádzania.
Ide o najvážnejšie nepokoje v najľudnatejšej krajine Afriky, v ktorej žije približne rovnaký počet kresťanov a moslimov, odkedy sa v máji 2007 moci ujal prezident Umaru Yar'Adua.
Ozbrojené zrážky medzi moslimskými Hausami a kresťanskými skupinami vyvolali v uplynulých dňoch sporné voľby do vedenia miestnej vlády. Stovky ľudí však prišli v meste Jos o život aj v roku 2001, ako i o tri roky neskôr v meste Yelwa, čo viedlo vtedajšieho prezidenta Oluseguna Obasanja k vyhláseniu výnimočného stavu.