LOS ANGELES. Nekorunovaný kráľ populárnej hudby Michael Jackson (50) konvertoval v Los Angeles na islam. Informáciu priniesol bulvárny londýnsky denník The Sun.
Podľa internetového vydania nemeckého magazínu Der Spiegel, priblížili islam americkému spevákovi počas nahrávania jeho nového albumu kanadský pesničkár David Wharnsby a producent Phillip Bubal.
Obaja konvertiti ubezpečili, že po prechode na moslimskú vieru sa z nich stali lepší ľudia. Jacksonovi sa tieto myšlienky zapáčili.
Americký interpret, ktorého v jeho rozhodnutí podporil aj spevák a skladateľ Yusuf Islam, známy pod konvertovaním na islam ako Cat Stevens, si pri slávnostnom ceremoniále za účasti imáma zvolil ako nové meno Mikaeel.