Vojna proti terorizmu a Al-Káida: Radikáli z Al-Káidy, ktorí získali silu v kmeňových oblastiach Pakistanu vyvolávajú čoraz väčšie znepokojenie v USA.
Afganistan: Bushova administratíva zvažuje rozhovory časťami Talibanu, ako súčasť prehodnocovania stratégie v Afganistane. Obaja prezidentskí kandidáti tvrdia, že sa treba sústrediť na porazenie povstania Talibanu v Afganistane a odstránenie al-Káidy v pakistanskom pohraničí. Rovnako obaja si myslia, že by USA mali zvýšiť počet vojakov v krajine zo súčasného počtu 32 tisíc.
Irak: Obama, ktorý bol proti invázií do Iraku v roku 2003 sa vyslovil za stiahnutie armády z krajiny do 16 mesiacov a väčšiu pozornosť che venovať Afganistanu.
Irán: Obama povedal, že USA nemôžu Iránu dovoliť, aby získal jadrové zbrane. Obama preferuje tvrdú diplomaciu voči Teheránu. Je ochotný sa stretnúť s predstaviteľmi Iránu.
Rusko: Obama odsúdil inváziu Ruska do Gruzínska a súhlasí so vstupom Gruzínska a ukrajiny do NATO.
Mierový proces na Blízkom východe: Obama podporuje mierové úsilie na Blízkom východe. Obama prisľúbil podporu pre Izrael.
Zlepšenie obrazu USA vo svete: Obama chce zlepšiť vzťahy s tradičnými spojencami v Európe, ktoré sa počas Bushovej administratívy zhoršili.
Guantanamo: Obama chce zatvoriť väznicu na ostrove.
Čína: Podľa Obamu by Čína mala prestať podporovať represívne režimy v rozvinutých krajinách. Dúfa v politickú a náboženskú liberalizáciu krajiny.
Severná Kórea: Bushova administratíva odstránila Severnú Kóreu z "čiernej listiny" terorizmu výmenou za súhlas s kontrolou opatrení jej jadrových aktivít. Obama to nazval miernym krokom vpred. Treba však tieto kroky dotiahnúť.
Zmeny klímy: Obaja kandidáti podporujú "obmedzuj a obchoduj" program, ktorý bude vydávať povolenia na emisie skleníkových plynov na veľkých znečisťovateľov, ako sú elektrárne a ropné spoločnosti.