SME

Palinová ubrala McCainovi podľa prieskumu dve percentá

WASHINGTON Viceprezidentská kandidátka Republikánskej strany Sarah Palinová podľa prieskumov spravodajskej stanice CNN prezidentskému ...

WASHINGTON Viceprezidentská kandidátka Republikánskej strany Sarah Palinová podľa prieskumov spravodajskej stanice CNN prezidentskému kandidátovi Johnovi McCainovi ubrala dve percentá hlasov. Po ohlásení nominácie dosiahla Palinovej popularita vysokú úroveň, jej verejné vystúpenia a mediálna prezentácia však postupne viedli k poklesu pozitívnych hodnotení.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Rozdiel by bol štyri percentá v prospech Baracka Obamu, s 52 percentami pre Obamu a 48 pre McCaina. Keďže dvojicu McCain-Palinová momentálne podporuje 46 percent voličov, všetko nasvedčuje tomu, že meno Palinovej na hlasovacom lístku republikánov vzalo McCainovi dve percentá. V relatívne vyrovnanom súboji to môže znamenať rozdiel určujúci víťaza," uviedol riaditeľ výskumov CNN Keating Holland.

SkryťVypnúť reklamu

Krátko po tom, ako sa Palinová koncom augusta po prvýkrát objavila na celoamerickej politickej scéne, až 53 percent voličov ju považovalo za lepšiu viceprezidentskú kandidátku než senátora Joea Bidena, ktorého si vybral demokrat Barack Obama. Bidena v súčasnosti podporuje o 12 percent viac voličov ako Palinovú. Až 57 percent voličov sa domnieva, že Palinová nemá osobné kvality potrebné pre funkciu prezidenta. To je o osem percent viac ako v septembri. Jej neobľúbenosť sa od konca augusta dokonca zdvojnásobila.

Posun vo vnímaní tejto kandidátky nastal po tom, ako sa voliči o nej dozvedali presnejšie informácie. Pokiaľ v auguste ju poznali len zástupcovia sociálno-konzervatívneho krídla republikánov, pre zvyšok verejnosti bola prakticky neznáma. Ako prekvapivá kandidátka však vyvolala pozitívne ohlasy a svojím sympatickým vystupovaním počas prvého verejného prejavu si získala voličov. Jej rozpačité rozhovory s renomovanými žurnalistami, informácie o podozreniach so zneužitia právomoci verejného činiteľa a verejných prostriedkov však postupne oslabili jej obľúbenosť.

SkryťVypnúť reklamu

Telefonický prieskum CNN a Spoločnosti Opinion Research sa uskutočnil medzi 30. októbrom a 1. novembrom na vzorke 1017 dospelých Američanov. Štandardná odchýlka sa pohybuje od troch do 4,5 percenta.

(spolupracovníčka TASR Mária Ondruchová) hy

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  2. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  3. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  4. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  5. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  6. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  7. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  8. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  1. Zlatý sen vo vzduchu
  2. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  3. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  4. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  5. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  6. Zvieratá presne vedia, aké bude počasie
  7. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 8 379
  2. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 6 722
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 4 728
  4. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 4 282
  5. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 4 049
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 729
  7. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 132
  8. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 1 978
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prehliadka na Deň víťazstva v roku 2023.

Zvláštne 80. výročie oslobodenia Európy spod tyranie fašizmu - z niekdajšieho osloboditeľa je dnes okupant.


22

Kým Smer odmieta, že legitimizuje Putinove postoje, opozícia tvrdí, že sa cesta do Moskvy nedá vnímať inak.


a 2 ďalší 11
Deti stoja v rade, keď prechádzajú cez rušnú diaľnicu, aby sa dostali do školy Signal Shala v Thane pri Bombaji, India, 5. apríla 2025.

Nový výskum ukazuje riešenie.


9
Wim Wenders.

Čo sa v tej škole deje, nevedeli ani žiaci.


2

Neprehliadnite tiež

Vojna na Ukrajine

Vojnu na Ukrajine sledujeme minútu po minúte.


TASR a 4 ďalší 1

Chcú zmierniť napätie medzi krajinami.


TASR
Americký prezident Donald Trump.

Počet obetí indických útokov v Pakistane stúpol na 31.


TASR
Ilustračné foto.

Autofágia reguluje recykláciu buniek.


TASR 1
SkryťZatvoriť reklamu