Salzburg 4. septembra (TASR) - Stratený drahocenný prsteň aktivistky za ľudské práva Bianky Jaggerovej, exmanželky rockera Micka Jaggera, priniesol dnes verejnosti neznámy nálezca na policajnú stanicu v Hofe pri Salzburgu.
O prsteň v hodnote 200.000 eur (vyše šesť miliónov korún) prišla Jaggerová koncom augusta v Salzburgu počas hudobného festivalu, na ktorom sa zúčastnila. Bianca polícii povedala, že prsteň stratila asi na ulici pred hotelom, kde bývala.
"S 99-percentnou pravdepodobnosťou patrí nájdený prsteň s akvamarínovým kameňom zasadeným do platiny jej," uviedla polícia. Jaggerovú však zatiaľ o náleze neinformovali. Mienia tak urobiť v piatok.
Nálezca prsteňa, ktorý nechce byť menovaný, polícii povedal, že o stratenom prsteni si prečítal v novinách. "Našiel ho 22. augusta na námestí Ginzkey a nechal si ho s tým, že ide o bezcenný prívesok na kľúče," upresnil policajný úradník.
Muž, ktorý našiel vzácny prsteň, poveril salzburského právnika Hartmuta Ramsauera, aby sa v jeho mene postaral o odmenu za nález.
Podľa platného zákona má nálezca právo na odmenu vo výške päť percent hodnoty nájdenej veci. V tomto prípade to znamená v prepočte vyše 300.000 Sk.
Zdroj: APA.