Damask 30. augusta (TASR) - S odvolaním sa na bližšie nešpecifikovaný sýrsky justičný zdroj to dnes oznámila agentúra Associated Press (AP).
Podľa verdiktu justičnej inštancie Chaddám, ktorý odišiel do zahraničia v roku 2005, pred vyšetrovateľmi OSN nehovoril pravdu, keď tvrdil, že prezident Sýrie Bašar Asad sa pred zavraždením Rafíka Harírího vo februári roku 2005 vážne vyhrážal bývalému premiérovi Libanonu.
Zo svojho domu vo Francúzsku Abdal Chálim Chaddám viackrát vyzval na zvrhnutie úradujúcej sýrskej vlády. Vojenský súd Sýrie ho v jeho neprítomnosti odsúdil na doživotné väzenie spojené s ťažkými nútenými prácami za viacero vážnach deliktov, vrátane "účasti na sprisahaní proti Sýrii a udržiavania kontaktov s Izraelčanmi".