HAAG. Tribunál nariadil Hartmannovej, aby sa 15. septembra objavila pred súdom, informovali v stredu srbské médiá.
Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY) "nariadil trestné stíhanie Florence Hartmannovej pre vedomé a zámerné zverejňovanie informácií", uvádza sa vo vyhlásení ICTY.
Hartmannová je podľa tribunálu údajne autorkou textu zverejneného v roku 2007 a 2008. Uvádzajú sa v ňom informácie v súvislosti s dôvernými rozhodnutiami odvolacej rady Medzinárodného trestného súdu (ICC) v prípade Slobodana Miloševiča.
Ide o Hartmannovej knihu pod názvom Mier a trest, ktorá vyšla 10. septembra 2007 v parížskom vydavateľstve Flamarion. Na strane 120 až 122 sa v nej nachádzajú informácie spojené s rozhodnutiami odvolacieho súdu z 20. septembra 2005 a 6. apríla 2006.
Dva dôverné rozhodnutia sa objavili aj v Hartmannovej článku pod názvom "Skryté kľúčové dokumenty o genocíde", ktorý zverejnil Bosniansky inštitút 21. januára tohto roku.
"Florence Hartmannová vedela o dôvernosti týchto informácií v čase, keď ich zverejnila," dodal tribunál.
Zdroj: RTS