San Francisco 24. júna (TASR) - Hasiči zo susedných amerických štátov Nevada a Oregon prišli v pondelok na pomoc svojim kolegom do Kalifornie, kde blesky spôsobili viac ako 800 požiarov lesných porastov.
S ohňom bojovali tisícky hasičov, informovala agentúra Reuters. Znepokojenie nad nárastom počtu požiarov vyjadril aj guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger. Podľa miestnych úradov išlo doposiaľ nezaznamenanú búrku s bleskami, ktoré udreli až 6000-krát.
Najväčší z požiarov ohrozoval až 1200 domov. Niekoľko mládežníckych táborov museli evakuovať. Niektorých okresoch v pondelok vyhlásil guvernér výnimočný stav.
V Kalifornii už štyri dni vládne mimoriadne horúce počasie a ortuť v teplomere dosiahla až hodnotu 37,8 stupňa Celzia. Obyvatelia zaplavili pláže a na niektorých miestach na juhu štátu došlo v dôsledku nadmerného využívania klimatizačných zariadení a ventilátorov k preťaženiu elektrickej siete.