Los Angeles 21. júna (TASR) - Na päť rokov a štyri mesiace väzenia nepodmienečne odsúdili v Los Angeles 56-ročnú správkyňu majetku v apríli zosnulého amerického herca Charlesa Hestona.
Obžalovaná Sharon Walkerová sa na súde priznala, že okradla hviezdu strieborného plátna o viac ako 157.000 dolárov (vyše tri milióny Sk) a hercovho producenta Stephena J. Cannella o ďalších 567.000 dolárov (vyše 11 miliónov Sk).
Žena, ktorú zadržali v apríli, bude musieť navyše vrátiť zdefraudované finančné prostriedky a zaplatiť dodatočnú daň vo výške viac ako 81.000 dolárov (takmer 1,6 milióna Sk).
Informovala o tom prokuratúra v Los Angeles.
Podľa súdneho spisu sa Sharon Walkerová dopustila podvodov v období rokov 1999-2005, keď falšovala podpisy, aby vyrovnávala svoje podlžnosti a navyše podávala nepravdivé daňové priznania.
Charlton Heston, laureát Oscara za kreáciu titulnej postavy veľkofilmu Ben Hur, zomrel 5. apríla vo veku 84 rokov v Beverly Hills.
Herca, ktorý sa v počiatkoch kariéry angažoval proti rasizmu a za rešpektovanie ľudských práv a v ostatných desaťročiach patril k popredným zbrojárskym lobistom, sužovala na sklonku života Alzheimerova choroba.