Dvaja z protestujúcich prerazili bezpečnostnú a policajnú bariéru, ale nepodarilo sa im prerušiť prácu vojakov a veterinárov.
Pri základni žije na 200 hektároch približne 600 klokanov, ktorým hrozila smrť hladom. Úrady preto rozhodli o utratení asi 400 zvierat barbiturátmi, čo organizácie na ochranu zvierat označili za "barbarské".
Šéf rezortu zahraničia Stephen Smith odmietol, že by usmrcovanie klokanov mohlo poškodiť reputáciu krajiny v zahraničí. Podľa jeho slov sa takýto postup objavil v minulosti a možno sa "objaví aj v budúcnosti".
V Austrálii každoročne usmrtia okolo štyri milióny kengúr na kontrolu 50-miliónovej populácie. Na odchyt a dislokáciu klokanov z vojenskej základne bolo potrebných 714.000 dolárov (vyše 14,35 milióna Sk).
Keď austrálska vláda túto možnosť vylúčila ako pridrahú, ochranári napísali sirovi Paulovi McCartneymu a jeho, v súčasnosti už bývalej manželke, Heather Millsovej a požiadali o peniaze.
McCartney prostredníctvom webovej stránky britskej organizácie na ochranu zvierat Viva! zabíjanie kengúr odsúdil. Jeho exmanželka chce venovať peniaze z rozvodového procesu organizáciám na ochranu zvierat.