SME

USA pred 5 rokmi ratifikovali rozšírenie NATO o Slovensko

Washington 6. mája (TASR) - Spojené štáty americké 8. mája 2003 oficiálne súhlasili s rozšírením Severoatlantickej aliancie. Prijatie nových siedmich ...

Washington 6. mája (TASR) - Spojené štáty americké 8. mája 2003 oficiálne súhlasili s rozšírením Severoatlantickej aliancie. Prijatie nových siedmich krajín zo strednej a východnej Európy schválil americký Senát jednomyseľne (96:0). Budúci vstup nových členov NATO postupne ratifikovali všetci členovia aliancie. TASR pri tejto príležitosti prináša chronológiu prístupového procesu SR k NATO.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1.1.1993 - Vstup SR do Severoatlantickej rady pre spoluprácu.

november 1993 - Slovenský prezident Michal Kováč v Bruseli pred radou NATO predniesol prejav, v ktorom zdôraznil jednoznačný záujem SR o tesnú spoluprácu s alianciou.

SkryťVypnúť reklamu

9.2.1994 - Predseda vlády Vladimír Mečiar v Bruseli podpísal Rámcový dokument Partnerstva pre mier (PfP).

23.-24.1.1995 - Návšteva predsedu vlády SR Vladimíra Mečiara v sídle NATO v Bruseli. Na bilaterálnych rozhovoroch prijal V. Mečiara generálny tajomník NATO Willy Claes a slovenský premiér vystúpil aj pred Radou NATO.

8.10.1995 - SR ako prvá z krajín participujúcich v PfP schválila Dohodu medzi krajinami NATO a krajinami participujúcimi v Partnerstve pre mier o štatúte ich ozbrojených síl. Pre SR dohoda nadobudla platnosť v januári 1996.

18.3.1996 - SR odovzdala v bruselskom sídle NATO ako prvá krajina zo strednej a východnej Európy kompletný individuálny diskusný dokument, v ktorom sa hovorí o príprave na členstvo v NATO a o pohľade SR na európsky bezpečnostný systém a bezpečnostnú situáciu v strednej Európe. Tým začala intenzívny diskusný dialóg s NATO.

SkryťVypnúť reklamu

29.-30.4.1996 - SR navštívil generálny tajomník NATO Javier Solana.

3.5.1996 - Začiatok individuálneho dialógu medzi SR a NATO.

september 1996 - Americký Kongres vynechal Slovensko pre nedostatočnú mieru demokracie na rozdiel od Česka, Poľska, Maďarska a dodatočne i Slovinska - zo zoznamu kandidátov na rozšírenie aliancie.

16.-17.10.1996 - Návšteva prezidenta SR Michala Kováča v Bruseli, v rámci ktorej sa stretol s generálnym tajomníkom NATO Javierom Solanom. Rokovania sa týkali integračného procesu SR.

11.12.1996 - Minister zahraničných vecí SR Pavol Hamžík navštívil Brusel. V rámci návštevy sa stretol s generálnym tajomníkom NATO Javierom Solanom, ktorému predostrel integračné ambície SR.

29.1.1997 - Návšteva ministra obrany SR Jozefa Siteka v Bruseli, v rámci ktorej rokoval s generálnym tajomníkom NATO a stretol sa s veľvyslancami členských krajín NATO.

SkryťVypnúť reklamu

február 1997 - NATO oznámilo pokračovanie individuálneho dialógu s krajinami, ktoré ho začali v roku 1996 a mali záujem naďalej v ňom pokračovať. Slovensko prejavilo záujem v plnej miere sa zapojiť do ďalšieho dialógu.

17.4.1997 - Pokračovanie individuálneho dialógu: otázky transformačného procesu v SR (privatizácia, národnostné menšiny, dotváranie a fungovanie demokratických inštitúcií, vzťahy s MR a ČR a otázky v pripravovanom referende o vstupe do NATO).

17.4.1997 - Slovenský minister zahraničia Pavol Hamžík obhajoval farby Slovenska v Rade NATO. Konštatoval, že Slovensko spĺňa kritériá na vstup do aliancie a nevidí dôvod prečo by nemalo byť medzi hlavnými kandidátmi. Delegácia SR, vedená Hamžíkom, bola v Bruseli na poslednom kole intenzívneho individuálneho dialógu s veľvyslancami členských štátov NATO.

SkryťVypnúť reklamu

23. 5. 1997 - Na Slovensku sa konalo neúspešné referendum o vstupe krajiny do NATO. Na plebiscite sa zúčastnilo iba 10 percent právoplatných voličov, pre nízku účasť boli výsledky neplatné.

8.-9.7.1997 - Kvôli nedostatkom v demokracii a nespĺňaniu politických kritérií nebola SR na summite NATO v Madride pozvaná do aliancie. na summite sa zúčastnila slovenská delegácia na čele s premiérom Vladimírom Mečiarom.

5.-6.3.1998 - SR navštívil generálny tajomník NATO Javier Solana, ktorý vtedajšiu vládu vyzval, aby splnila kritériá, ktoré jej umožnia vstup do NATO.

5.-6.11.1998 - Návšteva predsedu vlády SR Mikuláša Dzurindu v centrále NATO v Bruseli. Premiér vyhlásil, že nová vláda je odhodlaná na nové rokovania o vstupe SR do NATO. Slovensko dostalo oficiálne pozvanie na intenzívne individuálne rozhovory s NATO.

SkryťVypnúť reklamu

27.11.1998 - Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda s ministrom zahraničných vecí SR Eduardom Kukanom navštívil sídlo Severoatlantickej aliancie a Západoeurópskej únie v Bruseli. Cieľom návštevy bolo obnoviť intenzívny individuálny dialóg.

23.-25.4.1999 - Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda sa zúčastnil na Washingtonskom summite NATO a EAPC, kde vo svojom prejave uviedol, že washingtonské stretnutie je vyjadrením jednoty, solidarity a akcieschopnosti NATO. SR tu opätovne zaradili na zoznam kandidátskych krajín na vstup do NATO.

6.10.1999 - Vláda SR schválila Národný program prípravy na členstvo v NATO (NP PRENAME). Dokument 11.10.1999 odovzdali v centrále NATO v Bruseli na posúdenie.

7.4.2000 - Severoatlantická rada zložená zo stálych predstaviteľov 19 členských krajín NATO v Bruseli prerokovala správu o pokroku Slovenska v smere implementácie akčného plánu pre členstvo, ktorá definovala v jednotlivých kapitolách, ako SR zvládla proces prípravy od washingtonského summitu. Slovenskú delegáciu na zasadnutí viedol minister zahraničných vecí Eduard Kukan a šéf rezortu obrany Pavol Kanis. Výsledky Slovenska v kontexte vstupu do NATO hodnotili pozitívne.

SkryťVypnúť reklamu

28.-30.4.2000 - V Bratislave sa konala Medzinárodná konferencia o súčasnosti a perspektívach ďalšej existencie a vývoja NATO. Jedným z hlavných cieľov konferencie Budúcnosť transatlantických vzťahov: šance a prekážky, bolo potvrdenie podpory slovenským ambíciám na vstup do NATO. Na podujatí sa zúčastnili premiéri SR a Maďarskej republiky Mikuláš Dzurinda a Viktor Orbán, ministri zahraničných vecí SR, Českej republiky, Maďarska, Estónska, Slovinska, štátni tajomníci ministerstiev zahraničných vecí SR, Poľska, Lotyšska a Litvy a rumunský minister obrany.

11.5.2000 - Na prvú oficiálnu návštevu SR pricestoval nový generálny tajomník NATO George Robertson. Prijal ho premiér SR Mikuláš Dzurinda a prezident SR Rudolf Schuster a predseda parlamentu Jozef Migaš. Zúčastnil sa aj na mimoriadnom zasadaní vládneho výboru pre prípravu SR na členstvo v NATO.

SkryťVypnúť reklamu

19.-20.5.2000 - Slovenská delegácia vedená ministrom zahraničných vecí SR Eduardom Kukanom sa zúčastnila vo Vilniuse na dvojdňovej konferencii s názvom Úloha NATO v meniacom sa bezpečnostnom prostredí v Európe. Zástupcovia deviatich východoeurópskych krajín na nej prijali vyhlásenie, v ktorom vyzvali členské krajiny NATO na vystavenie pozvánky pre vstup do aliancie už počas summitu v roku 2002.

19.6.2000 - V Bratislave sa konalo zasadnutie podvýboru Parlamentného zhromaždenia NATO. Témami rokovania boli ambície Slovenska na vstup do aliancie. Na zasadnutí vystúpili predseda NR SR Jozef Migaš, predseda zahraničného výboru NR SR Peter Weiss, predseda výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Vladimír Palko a minister zahraničných veci SR Eduard Kukan.

SkryťVypnúť reklamu

28.9.2000 - Slovensko odovzdalo v bruselskom sídle Severoatlantickej aliancie aktualizovaný ročný plán prípravy na členstvo v NATO, ktorý obsahoval základné úlohy a ciele v politickej, ekonomickej, vojenskej, obrannej a bezpečnostnej oblasti, ako aj úlohy vo sfére zdrojov a legislatívy.

13.10.2000 - V Sofii sa pod vedením generálneho tajomníka NATO uskutočnilo pracovné stretnutie ministrov obrán deviatich krajín ašpirujúcich na členstvo v aliancii. Minister obrany SR Pavol Kanis sa stretol osobne s Georgeom Robertsonom. Ministri sa v diskusii venovali prezentácii národných reforiem ozbrojených síl a vymenili si skúsenosti z implementácie akčných plánov pre členstvo v aliancii.

26.10.2000 - V Bratislave sa konala medzinárodná konferencia pod názvom Slovensko patrí do NATO. Venovala sa politicko-bezpečnostným súvislostiam členstva SR v NATO, ako aj sociálnym a ekonomickým aspektom tohto kroku.

SkryťVypnúť reklamu

24.11.2000 - Generálny tajomník NATO George Robertson ocenil pri stretnutí s Mikulášom Dzurindom v Bruseli pokrok, ktorý Slovensko dosiahlo pri príprave na členstvo v NATO.

5.2.2001 - Minister obrany SR Jozef Stank navštívil Brusel, kde ho prijal prvý námestník generálneho tajomníka NATO Sergio Balanzino a k rokovaniu sa pripojil aj generálny tajomník NATO George Robertson. Stank prerokoval pokrok Slovenska v príprave na členstvo v aliancii, postup reformy Armády SR a plnenie cieľov Partnerstva pre mier.

20.4.2001 - Minister zahraničných vecí Eduard Kukan a šéf rezortu obrany Jozef Stank sa zúčastnili v Bruseli na zasadnutí Severoatlantickej rady, ktorá prerokovala správu o pokroku Slovenska v plnení úloh Akčného plánu členstva (MAP). Slovenská delegácia prezentovala pokrok v stave pripravenosti SR prevziať povinnosti a záväzky členstva a obhajovať postavenie Slovenska ako silného kandidáta na získanie pozvánky do NATO.

SkryťVypnúť reklamu

13.6.2001 - Prezidenti a premiéri členských krajín NATO na mimoriadnej schôdzke v Bruseli rozhodli, že nulový variant, teda nepozvanie žiadnej krajiny, neprichádza do úvahy. Slovensko a ostatné kandidátske krajiny sa dočkali veľmi silného signálu, že pražský summit v novembri 2002 prinesie pozvánku aspoň jednej z nich.

5.11.2001 - Bratislavu navštívil generálny tajomník NATO George Robertson. Prijali ho prezident Rudolf Schuster, predseda NR SR Jozef Migaš a premiér Mikuláš Dzurinda, stretol sa aj s ministrami zahraničných vecí a obrany Eduardom Kukanom a Jozefom Stankom. Témami rozhovorov bola aktuálna bezpečnostná situácia, rozširovanie NATO, ako aj ambície a pripravenosť Slovenska vstúpiť do aliancie.

10.12.2001 - Premiér Mikuláš Dzurinda sa v bruselskom sídle NATO stretol s generálnym tajomníkom NATO Georgeom Robertsonom a veľvyslancami členských krajín. Informoval ich o prípravách Slovenska na členstvo v aliancii.

SkryťVypnúť reklamu

7.3.2002 - Slovenský prezident Rudolf Schuster sa na svojej návšteve sídla NATO v Bruseli stretol s generálnym tajomníkom Georgeom Robertsonom a veliteľom spojeneckých síl NATO v Európe Josephom W. Ralstonom. Ubezpečil vedúcich predstaviteľov NATO, že kontinuita zahraničnopolitického smerovania Slovenska sa nezmení ani po jesenných parlamentných voľbách v roku 2002.

22.3.2002 - Veľvyslanci 19 členských štátov NATO rokovali v Bruseli s ministrom zahraničných vecí SR Eduardom Kukanom a ministrom obrany SR Jozefom Stankom. Témou rokovaní bola politická situácia v SR po voľbách, perspektíva pokračovania demokratického vývoja na Slovensku a prerokovali Hodnotiacu správu o Slovensku.

marec 2002 - Pri kontrole prípravy novembrového summitu NATO v Prahe povedal George Robertson, že pokiaľ Slováci chcú, aby sa ich krajina stala členom NATO, mali by ísť voliť k voľbám tie strany, ktoré podporujú vstup do tejto aliancie.

SkryťVypnúť reklamu

5.-6.7.2002 - V lotyšskej Rige sa konal summit premiérov skupiny V-10, desiatich krajín uchádzajúcich sa o členstvo v NATO. Slovensko na ňom zastupoval predseda vlády Mikuláš Dzurinda. Slovenský premiér na summite prezentoval pripravenosť krajiny stať sa v krátkom čase súčasťou transatlantického politicko-obranného spoločenstva. Svojim partnerom tlmočil záujem Slovenska participovať na ďalšom rozšírení aliancie.

14.10.2002 - Zavŕšenie prístupového procesu Slovenska smerom k EÚ a NATO sa stalo prioritou novonastupujúcej, povolebnej vlády v oblasti zahraničnej politiky.

4.11.2002 - Nová vláda krátko pred dôležitým pražským summitom NATO schválila svoj vládny program. Jeho súčasťou bol fakt, že vláda za svoje priority považuje vstup SR do EÚ a NATO.

SkryťVypnúť reklamu

21.11.2002 - Na summite NATO v Prahe dostala SR pozvánku do tejto aliancie.

22.11.2002 - SR navštívil minister obrany USA Donald Rumsfeld. O reorganizácii armády SR, pozvánke a procese vstupu Slovenska do tejto aliancie rokoval okrem iných so svojím rezortným kolegom Ivanom Šimkom, prezidentom SR Rudolfom Schusterom a premiérom Mikulášom Dzurindom.

9.12.2002 - Slovensko začalo v Bruseli rozhovory o vstupe do NATO.

14.1.2003 - Začala sa petičná akcia za vypísanie referenda o vstupe SR do NATO. Cieľom občianskej iniciatívy bolo získať 350.000 podpisov občanov potrebných na vypísanie plebiscitu, ktorý by obsahoval otázku: Súhlasíte s tým, aby sa SR stala členským štátom NATO? Akcia sa skončila neúspechom.

15.1.2003 - NR SR neschválila návrh KSS na vypísanie referenda o vstupe SR do NATO.

SkryťVypnúť reklamu

29.1.2003 - Vláda SR zverejnila neoficiálny preklad nóty USA, ktorú premiérovi Mikulášovi Dzurindovi 27. januára 2003 odovzdal americký veľvyslanec Ronald Weiser. V nóte sa americká ambasáda odvoláva na rozhovory medzi vládami SR a USA ohľadom vývoja v Bezpečnostnej rade OSN a v Iraku. USA okrem iného žiadali Slovensko kladne zvážiť účasť na prípravách medzinárodnej koalície pre riešenie tejto situácie.

6.2.2003 - NR SR vyslovila súhlas s vyslaním špecializovanej vojenskej jednotky do Kuvajtu a Iraku. Podmienkou bol jednoznačný mandát OSN na začiatok medzinárodnej vojenskej operácie.

13.2.2003 - Ak by sa na Slovensku uskutočnilo referendum o vstupe do NATO, slovenská vláda bola odhodlaná urobiť všetko pre to, aby ľudia členstvo v aliancii podporili. Predstaviteľom NATO to v Bruseli povedal štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok. Slovenská delegácia absolvovala v Bruseli záverečné kolo rozhovorov o vstupe do NATO. I. Korčok alianciu tiež ubezpečil, že na Slovensku nie sú žiadne ústavné prekážky ratifikácie vstupu do NATO v parlamente.

SkryťVypnúť reklamu

10.3.2003 - Generálny tajomník NATO George Robertson pricestoval na návštevu Slovenska, počas ktorej sa stretol s ministrami zahraničných vecí - Eduardom Kukanom a obrany - Ivanom Šimkom. Šéf slovenskej diplomacie mu odovzdal list, ktorým Slovensko prijalo pozvanie na členstvo v aliancii a potvrdilo pripravenosť plniť záväzky z neho vyplývajúce. Robertson sa stretol aj s prezidentom SR Rudolfom Schusterom, premiérom Mikulášom Dzurindom, predsedom NR SR Pavlom Hrušovským. Rokovania sa týkali prístupového procesu SR do aliancie. Generálny tajomník NATO George Robertson potvrdil pozvanie Slovenska do Severoatlantickej aliancie.

26.3.2003 - Veľvyslanci členských krajín NATO podpísali v Bruseli protokoly o prijatí siedmich nových krajín: Slovenska, Slovinska, Estónska, Litvy, Lotyšska, Bulharska a Rumunska.

10.4.2003 - Parlament vyslovil súhlas s prístupom SR k Severoatlantickej zmluve. Na hlasovaní NR SR sa zúčastnilo 136 členov parlamentu, za schválenie zmluvy a pristúpenie k nej sa vyslovilo 124, proti hlasovalo 11 poslancov a jeden nehlasoval vôbec. Splnená tak bola podmienka daná Ústavou SR, ktorá vyžaduje rozhodnúť o schválení medzinárodnej zmluvy kvalifikovanou väčšinou poslancov, čo znamená minimálne 76 hlasmi. Proti pripojeniu Slovenskej republiky do NATO hlasovalo 11 poslancov KSS. Nehlasoval jediný člen parlamentu - Bohumil Hanzel (Smer).

8.5.2003 - Spojené štáty oficiálne súhlasili s rozšírením Severoatlantickej aliancie. Prijatie nových siedmich krajín zo strednej a východnej Európy schválil americký Senát jednomyseľne. Za ich vstup do NATO hlasovali členovia Senátu za prítomnosti šéfov diplomacií týchto štátov, ktorí sa vrátane slovenského ministra zahraničných vecí Eduarda Kukana v súvislosti s týmto aktom stretli aj s prezidentom USA Georgeom W. Bushom. Budúci vstup nových členov NATO postupne ratifikovali všetci členovia aliancie.

12.6.2003 - V Bruseli sa konalo pravidelné zasadanie ministrov obrany členských štátov NATO prvýkrát za účasti Slovenska a ďalších šiestich pozvaných krajín. Schválili na ňom najväčšiu reformu veliteľskej štruktúry aliancie v jej histórii, posúdili pokrok pri modernizácii NATO a diskutovali tiež o situácii v Iraku.

18.6.2003 - Severoatlantická aliancia rozhodla otvoriť väčšinu svojich výborov a ďalších orgánov pre Slovensko a ostatných šesť pozvaných krajín. Veľvyslanci 19 členských štátov NATO v Bruseli rozhodli, že sedem pozvaných krajín je dostatočne pripravených chrániť utajované skutočnosti, a že od 19. júna sa ich predstavitelia môžu zúčastňovať prakticky na všetkých zasadnutiach orgánov aliancie. Otvorením výborov vstúpila integrácia Slovenska a ďalších budúcich členov do novej etapy. Slovenskí predstavitelia sa začali zúčastňovať aj na zasadnutiach najvyššieho orgánu NATO - Severoatlantickej rady (NAC).

2.10.2003 NATO zobralo na vedomie rozhodnutie slovenskej vlády o odvolaní šéfa NBÚ Jána Mojžiša, nechcelo ho však komentovať, pretože išlo o vnútornú záležitosť Slovenska. Aliancia však viackrát apelovala, aby bol čo najrýchlejšie vymenovaný nový šéf úradu.

8.1.2004 - Potešenie z nadchádzajúcej spolupráce a budúcich stretnutí vyjadril v telefonickom rozhovore s novým generálnym tajomníkom NATO Jakobom Gijsbertom de Hoop Schefferom predseda vlády Mikuláš Dzurinda.

13.2.2004 - Hlavný veliteľ spojeneckých ozbrojených síl v Európe generál James L. Jones počas návštevy Slovenska vyjadril presvedčenie, že pristúpenie Slovenska do NATO bude posilnením aliancie.

17.-18.3.2004 - Bratislava sa stala dejiskom medzinárodnej konferencie najvyšších predstaviteľov vlád, akademických kruhov a občianskej spoločnosti s názvom Rozšírená Európa: Nová agenda. Na podujatí sa okrem iných zúčastnilo osem premiérov, dvaja prezidenti, generálny tajomník NATO Jaap de Hoop Scheffer, komisár EÚ pre rozšírenie Günter Verheugen a delegácia amerického Senátu. Venovali sa prehĺbeniu bezpečnosti, integrácie a stability na európskom kontinente s dôrazom na Balkán a územie Kaukazu.

29.3.2004 Slovensko sa stalo plnoprávnym členom NATO, keď premiéri siedmich pozvaných krajín odovzdali vo Washingtone ratifikačné dokumenty americkej vláde.

2.4.2004 - V Bruseli sa uskutočnilo slávnostné privítanie nových členov NATO.

2.4.2004 - Vztýčením slovenskej vlajky za zvukov štátnej hymny a vysvietením znaku NATO za pochodu čestných jednotiek vyvrcholili v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí oslavy vstupu Slovenska do Severoatlantickej aliancie. 1.4.2005 Všetkých sedem nových krajín NATO, vrátane Slovenska, významne prispieva k plneniu úloh Severoatlantickej aliancie. Ich vstupom nezískala len aliancia, ale aj celková bezpečnosť euroatlantického priestoru. Vo vyhlásení k prvému výročiu vstupu Slovenska a ďalších šiestich krajín do NATO to uviedol generálny tajomník aliancie Jaap de Hoop Scheffer.

NATO

Súvisiace témy: USA
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 472
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 127
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 697
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 698
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 016
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 264
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 747
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Prokuratúra požiadala o vzatie muža do vyšetrovacej väzby.


TASR
Obyvatelia Pekingu počas nákazy koronavírusu.

Biely dom uviedol, že koronavírus unikol z laboratória v Číne.


TASR 9

Na výsluch predvolali aj ďalšie osoby.


TASR
Ilustračné foto

Preplnenosti sa pripisuje vysoký počet úmrtí, vlani ich bolo osem.


TASR

Sportnet

Na snímke fanúšikovia Spartaka počas odvety semifinále Slovenského pohára FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava.

Vo finále pohára sa stretnú MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava.


Slovenskí hokejisti v príprave na MS v hokeji 2025.

Prečítajte si odpovede na časté otázky o MS v hokeji 2025, ktoré hostí švédsky Štokholm a dánsky Herning.


Matej Balciar.

Matej Balciar oblieka dres 1.FC Slovácko.


Fínsky hokejista Valtteri Filppula.

Fínsky center odohral v NHL viac ako 1000 zápasov, reprezentáciu doviedol k zlatu na MS aj ZOH.


SkryťZatvoriť reklamu