Uviedol to predseda arménskeho parlamentu Tigran Torosian.
Ako dodal, "je tu len málo prípadov, ktoré fungujú na základe práva."
Arméni vyhlásili nezávislosť od Azerbajdžanu v decembri 1991. Po deklarovaní republiky Náhorný Karabach vypukla vojna medzi jednotkami Azerbajdžanu a vojenskými silami Arménska. Vojenský konflikt si vyžiadal približne 35.000 obetí a státisíce ľudí museli opustiť svoje domovy. Konflikt sa skončil v roku 1994. Suverenitu Náhorného Karabachu doposiaľ neuznala žiadna krajina ani medzinárodná organizácia.
V Arménsku dnes prebiehajú prezidentské voľby. Podľa prieskumov má najväčšie šance na víťazstvo proruský premiér Serž Sarkisian, ktorého podporuje aj úradujúca hlava štátu Robert Kočarian.
O hlasy 2,3 milióna oprávnených voličov sa v kaukazskej republike uchádza spolu deväť kandidátov. Ak by nijaký z nich nezískal absolútnu väčšinu, konalo by sa druhé kolo prezidentských volieb.
K urnám prišlo v čase, keď do uzavretia volebných miestností chýbali tri hodiny, zatiaľ viac ako 36 percent voličov.
"Deje sa mnoho špinavostí. Voľby sú poznačené porušovaním pravidiel," uviedol po hlasovaní najväčší rival Sarkisiana, exprezident Levon Ter-Petrosian.
Pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) kritizovali, že Sarkisian dostal pred voľbami najviac vysielacieho času a počas neho bol prezentovaný prevažne pozitívne.
OBSE plánuje zverejniť svoje hodnotenie prezidentských volieb v stredu. V rovnaký deň sa očakávajú aj prvé oficiálne výsledky, informovala agentúra DPA.
Ter-Petrosian už vyzval na masové zhromaždenie na "oslavu svojho víťazstva" v stredu popoludní. Jeho vyjadrenia vyvolali obavy z povolebných nepokojov v uliciach Jerevanu.
Správy priniesli tlačové agentúry Asociated Press (AP) a Tanjug.