Premiéri diskutovali o otázke hraníc medzi Macedónskom a odštiepeneckou srbskou provinciou.
Podľa tlačového oddelenia Gruevského kancelárie politici hovorili o spolupráci v rôznych oblastiach, ale aj o vymedzení vzájomnej hranice.
Obaja tiež potvrdili podporu plánu OSN zo začiatku roku 2006, načrtávajúceho implementáciu nezávislosti Kosova pod medzinárodným dozorom.
Vo Washingtone medzitým grécka ministerka zahraničných vecí Dora Bakojannisová diskutovala o výhradách v otázke plánovaného vyhlásenia nezávislosti Kosova od Srbska so svojou americkou rezortnou partnerkou Condoleezzou Riceovou. Bakojannisová uviedla, že oddelenie Kosova sa nesmie stať modelom pre ďalšie separatistické regióny.
Grécko vyjadruje obavy, že uznanie nezávislosti Kosova európskymi krajinami a Spojenými štátmi, očakávané v priebehu najbližších niekoľkých dní, by mohlo byť precedensom a povzbudiť odštiepenecké regióny v iných častiach sveta, vrátane Turkami kontrolovanej časti Cypru.
"Musíme si počkať na to, ako sa bude vyvíjať situácia v regióne, a absolútne zabezpečiť, že o čomkoľvek sa rozhodne v prípade Kosova, bude prípadom sui generis, že postup Kosova nebude môcť kopírovať nikto iný," povedala Bakojannisová.
USA tvrdia, že situácia v Kosove je osobitá, pretože 90 percent z tamojšej dvojmiliónovej populácie tvoria etnickí Albánci.