Podľa jeho slov spoločnosť TriGranit z Maďarska vyhnali takzvané "stodňové programy" vlády. "Svoju ofenzívu v regióne sme začali v roku 2002, lebo sme rozpoznali, že krajinu možno úplne zničiť za dvakrát sto dní," povedal Demján na margo krokov ľavicovo-liberálnej vlády.
Podnikateľ si myslí, že v Maďarsku by mal vzniknúť celonárodný konsenzus v tom, že treba dať do poriadku riadenie štátu. "Mali sa začať vážne reformy, a to ešte pred vstupom do únie. Túto šancu však Maďarsko prepáslo. V podstate sa ani dnes nič nedeje, zásadné reformy sa nekonajú," zdôvodnil Demján svoje tvrdenie o zaostávaní Maďarska v regionálnej konkurenčnej súťaži.
Ako pripomenul, už v roku 2002 predpovedal, že napríklad Slovensko predbehne Maďarsko. "Okolité krajiny sa rozvíjajú dynamickejšie. Osud Maďarska je v rukách siedmich-ôsmich veľkých majiteľov balíkov akcií, preto priestor pre pohyby v politike je značne obmedzený," dodal šéf TriGranitu.
Developerská spoločnosť TriGranit sa od založenia v roku 1997 vyprofilovala na jeden z najväčších subjektov na trhu s realitami. Aktivity vyvíja v dôležitých mestách strednej a východnej Európy. Na Slovensku postavila prvé moderné nákupné centrum v Bratislave - Polus City Center a v jeho susedstve veže Millennium Tower I a II.
(spravodajca TASR Ladislav Vallach) hy